در جلسات معاونت‌های سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی / دکتر نوریان: اهداف کلان دانشگاه آزاد اسلامی بر پایه مطالعات آینده‌پژوهی تدوین شود / لزوم بازنگری در رشته‌ها و تدوین سرفصل‌های درسی با توجه به نیاز کشور

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۳:۴۷ کد خبر : ۱۱۸۸۰ اخبار واحد
تعداد بازدید:۲۰۱
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی برای بررسی چگونگی انجام امور دانشگاه، با حضور در معاونت‌های پژوهشی، آموزشی و برنامه‌ریزی این دانشگاه، بر تداوم بسیج همگانی اندیشمندان، دانشگران و پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامی برای تعالی هر چه بیشتر و حرکت به سوی دانشگاه پژوهش‌محور تاکید کرد.
در جلسات معاونت‌های سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی / دکتر نوریان: اهداف کلان دانشگاه آزاد اسلامی بر پایه مطالعات آینده‌پژوهی تدوین شود / لزوم بازنگری در رشته‌ها و تدوین سرفصل‌های درسی با توجه به نیاز کشور

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر علی‌محمد نوریان ابتدا با حضور در جلسه مدیران معاونت برنامه‌ریزی، بر موضوع مطالعات آینده‌پژوهی دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد. او در این باره گفت: «لازم است هسته‌ای از کارشناسان مجرب با مشارکت اعضای هیات علمی و کارکنان تشکیل شود تا با همکاری سایر بخش‌ها، پیش‌بینی دقیقی از آینده دانشگاه در عرصه‌های مختلف آموزشی، علمی، پژوهشی و اقتصادی به ویژه اقتصاد دانش‌بنیان و مجموعه ساها تدوین شود

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی از معاونت برنامه‌ریزی این دانشگاه خواست تا یک برنامه جامع و کامل را از محیط پیرامون دانشگاه برای تبیین وضع موجود و طراحی چشم‌انداز و استراتژی آینده دانشگاه مبتنی بر آینده‌پژوهی در دانشگاه‌های کشور و دانشگاه آزاد اسلامی تهیه و ارائه کند تا اهداف کلان دانشگاه براساس آن تنظیم شود.

نوریان همچنین در مجموعه معاونت آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی حضور یافت و با توجه به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی به لحاظ کمیت به رشد مطلوب رسیده و نیازمند ارتقای کیفیت است، با مدیران آموزشی این بخش، به بحث و گفت‌وگو درباره روش‌های مهندسی مجدد رشته‌ها و افزایش کیفیت آموزش در مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی پرداخت.

نظارت دقیق بر قوانین و مقررات آموزشی، بررسی وضعیت اعضای هیات علمی تمام‌وقت، نیمه‌وقت و حق‌التدریس و ساماندهی کمبود موظفی آنها و برنامه‌ریزی جدید به ویژه در رشته‌های کاردانی و کارشناسی با توجه به نیاز جامعه از دیگر مواردی بود که با حضور سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی مورد بررسی قرار گرفت.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی همچنین با حضور در جلسه مدیران، کارشناسان و کارکنان معاونت پژوهشی این دانشگاه با مدیران این بخش درباره راهکارهای کیفی‌سازی پژوهش‌های دانشگاه آزاد اسلامی گفت‌و‌گو کرد. او بر ارتقای فعالیت‌های پژوهشی در دانشگاه تاکید کرد و خواستار کاربردی‌کردن پژوهش‌هایی شد که منجر به دستیابی به فناوری‌های برتر و مورد نیاز جامعه باشد.

لزوم ارتقای استانداردهای پژوهشی در دانشگاه آزاد اسلامی

نوریان به لزوم رشد تحقیقات و کیفیت‌بخشی در دانشگاه اشاره و بر همکاری یکپارچه و توأمان معاونت پژوهشی و آموزشی دانشگاه برای ارتقای استانداردها به ویژه در بخش پایان‌نامه‌ها تاکید کرد. او گفت: «باید فاصله کیفیت بین واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی و همچنین بین دانشگاه آزاد اسلامی و سایر دانشگاه‌های کشور هرچه بیشتر به هم نزدیک شده و کاهش یابد

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی بر سامان‌دهی قطب‌های علمی و فناوری کشور، تعامل با وزارتخانه‌ها و نهادها برای همکاری‌های پژوهشی و ارتباط با صنعت تاکید کرد. او همچنین بر تداوم بسیج همگانی اندیشمندان، دانشگران و پژوهشگران دانشگاه برای تعالی هر چه بیشتر و حرکت به سوی دانشگاه پژوهش‌محور تاکید کرد.

گزارشی از روند برگزاری جشنواره فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی در ۱ خرداد امسال مطرح و مقرر شد توسعه فعالیت‌های پژوهشی، ورود به بازار و تجاری‌سازی فناوری‌ها از اقدامات مهم این حوزه باشد.

نوریان ادامه داد: «تمرکز ما در معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه بر ایجاد بسترها و زیرساخت‌هایی برای افزایش ارتباط واقعی با صنعت، ارتقا و پیشرفت رتبه پژوهشی دانشگاه و نمایه‌کردن مقالات دانشگاه در پایگاه‌های استنادی است

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی همچنین بر تعامل و همکاری سازنده و نزدیک با شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزارت علوم و آموزش عالی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای ایجاد یکپارچگی و همسویی در فعالیت‌های هماهنگ برای انجام اقدامات موردنیاز و همراهی و همگامی با قوانین و مقررات مصوب تاکید کرد.

 


نظر شما :