با حضور اعضاء هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی مصوب شد اجرای طرح منطقه ای دانشگاه بر اساس مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی / گسترش فعالیت های برون مرزی با اولویت کشورهای همسایه

۲۷ خرداد ۱۳۹۶ | ۱۵:۱۵ کد : ۱۱۹۷۴ اخبار واحد
تعداد بازدید:۱۱۰۰
با حضور اعضاء هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی طرح منطقه بندی دانشگاه براساس مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسید.
با حضور اعضاء هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی مصوب شد  اجرای طرح منطقه ای دانشگاه بر اساس مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی / گسترش فعالیت های برون مرزی با اولویت کشورهای همسایه

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی نوزدهمین جلسه فوق العاده هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی روز چهارشنبه ۲۴ خردادماه به ریاست دکتر ولایتی و با حضور اعضای هیأت امناء و همچنین دکتر نوریان سرپرست دانشگاه برگزار شد.

در ابتدای این جلسه دکتر ولایتی با اشاره به ضرورت توجه به اسناد بالادستی و برنامه ریزی دقیق به منظور دستیابی به جایگاه دقیق علمی به ویژه در زمینه هایی که به تصویب رسیده است، در خصوص دستورات جلسه از جمله طرح منطقه¬ای نمودن دانشگاه و اصلاح و تکمیل ساختار آن در جهت تمرکز زدائی و چابک سازی، تعیین تکلیف دفاتر خارج از کشور و برخی از امور اقتصادی از جمله ساماندهی شورای اقتصاد دانش بنیان مطالبی را ارائه نمود.

در ادامه، دکتر نوریان سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی نیز با تاکید بر ضرورت توسعه فعالیت های کیفی و ساماندهی برخی مشکلات و معضلات موجود در سطوح مختلف، در تمامی موارد مطرح شده، طرح¬های و پیشنهادات لازم را ارائه و اعضاء نیز نقطه نظرات خود را مطرح نمودند.

در این جلسه مقرر گردید اقدامات لازم به منظور منطقه بندی دانشگاه آزاد اسلامی بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص آمایش سرزمینی برنامه ریزی و به اجرا در آید ضمن آنکه در ارتباط با دفاتر و شعب خارج از کشور نیز در خصوص مناطقی همچون افغانستان، عراق، لبنان، سوریه، آذربایجان و... و به طور خاص کشورهای همسایه اقدام و برنامه ریزی لازم برای تاسیس و توسعه انجام و شعب موجود در برخی کشورها نیز ضمن آسیب شناسی و بررسی دقیق شرایط، مراکز زیان ده و بی اثر که کارایی لازم را ندارند و خساراتی را نیز به دنبال داشته اند تعطیل گردد.

همچنین برخی مسائل اقتصادی از جمله بازنگری و تقویت شورای اقتصاد دانش بنیان نیز در این جلسه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و ملاحظات و پیشنهادات مربوطه به تصویب رسید.

 


( ۱ )

نظر شما :