زاهدی در مراسم معرفه سرپرست جدید دانشگاه آزاد؛ دانشگاه آزاد اسلامی در شهرستان‌ها مهارت‌آموزی ایجاد کند

۳۱ تیر ۱۳۹۶ | ۱۴:۴۶ کد : ۱۲۰۲۶ اخبار واحد
تعداد بازدید:۸۴۸
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: حضور دکتر رهبر خیر و برکتی برای دانشگاه آزاد است تا این دانشگاه از وابستگی صددرصدی به بودجه رها شود.
زاهدی در مراسم معرفه سرپرست جدید دانشگاه آزاد؛  دانشگاه آزاد اسلامی در شهرستان‌ها مهارت‌آموزی ایجاد کند

به گزارش روابط عمومی دانشگاه به نقل از خبرگزاری آنا، محمدمهدی زاهدی در مراسم تکریم و معارفه سرپرست سابق و جدید دانشگاه آزاد اسلامی که صبح امروز برگزار شد گفت: «یاد و خاطره حضرت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را گرامی می‌داریم و از تلاش‌های ایشان برای دانشگاه آزاد اسلامی تشکر می‌کنیم. احساس بنده این است که فصل جدیدی در این دانشگاه آغاز شده است.»

او ادامه داد: «با حضور دکتر ولایتی در دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان رئیس هیات موسس روح تازه‌ای در دانشگاه آزاد اسلامی دمیده شده است. امیدواریم که دانشگاه بتواند در ریل‌گذاری صورت گرفته حرکت کند و به سرمنزل مقصود برسد.»

زاهدی همچنین از زحمات رؤسای قبلی دانشگاه آزاد اسلامی تشکر کرد و گفت: «همچنین به دکتر رهبر تبریک می‌گویم. ما در دولت نهم به اتفاق هم حضور داشتیم، ایشان رئیس سازمان مدیریت و برنامه بودند و بعد از مدتی به خاطر اختلاف سلایق آنجا را ترک کردند، زمانی که بنده وزیر علوم بودم از ایشان خواستم که رئیس دانشگاه تهران شود. در آن موقع دانشگاه تهران یکی از سیاسی‌ترین دانشگاه‌های کشور بود. ایشان توانستند فضای آرامی ایجاد کنند. آقای رهبر از نظر مدیریتی بسیار اهل مشورت، تدبیر و با فکر هستند و این‌طور نیست که به خاطر سوابقی که در مقاطعی از نظام داشتند، اهل چکش باشند. ایشان مدیری نیستند که بدون فکر و بدون مشورت و بدون آگاهی عمل کنند. ایشان استادتمام اقتصاد هستند و از شناخت علمی و تجربی در حوزه اقتصاد برخوردارند و این خیر و برکتی برای دانشگاه آزاد است تا این دانشگاه از وابستگی صددرصدی به بودجه رها شود. البته دکتر میرزاده در این زمینه کارهای خوبی انجام دادند. امیدواریم دکتر رهبر فکرهای خوبی در این زمینه داشته باشند.»

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: «دانشگاه آزاد افراد مومن و متدین و انقلابی زیادی دارد که باید از این افراد در مدیریت دانشگاه استفاده شود. آقای رهبر می‌توانند روی این افراد حساب باز کنند، چرا که این افراد بازوان توانمندی برای ایشان خواهند بود.»

زاهدی ادامه داد: «دانشگاه آزاد اسلامی همچنین باید در حوزه آموزش تغییر ایجاد کند. نباید با نگاه رقابتی به دانشگاه‌های دولتی حرکت کند. می‌توان کمی انعطاف‌پذیرتر بود. باید در شهرستان‌ها به دنبال رشته‌هایی باشد که مهارت‌آموزی را برای دانشجویان به ارمغان آورد. دانشگاه آزاد اسلامی می‌تواند دوره‌های کوتاه‌مدت یا بلندمدت را با توجه به نیازهای منطقه برگزار کند.»

او افزود: «همچنین باید از شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها حمایت شود، چرا که سودآوری خوبی دارند. معاونت علمی ریاست جمهوری هم آماده است از این رویکرد حمایت کند. باید شتاب‌دهنده‌های مالی و معنوی برای این شرکت‌ها به وجود آید. این‌گونه دانشجویان احساس می‌کنند قبل از اینکه درس‌شان تمام شود، کارآفرین شده‌اند.»

زاهدی در پایان گفت: «کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به دانشگاه آزاد اسلامی برای تعامل بیشتر با دولت کمک خواهد کرد.»

 


نظر شما :