صعود تیم کوهنوردی واحد کرمان به کوه هزار

۱۷ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۱:۴۶ کد : ۱۲۱۴۷ اطلاعیه های کارکنان و هیات علمی اخبار واحد
تعداد بازدید:۱۴۷۶
با دهه
صعود تیم کوهنوردی واحد کرمان به کوه هزار

همزمان ولایت وعید سعید غدیر خم و در راستای ایجاد روحیه شادابی و نشاط، جمعی از کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان به ارتفاعات ۴۵۰۰ متری کوه هزار صعود کردند.

به گزارش روابط عمومی واحد کرمان، تیم کوهنوردی واحد کرمان به سرپرستی محمد حسین صادقی و با ترکیب تاج محمد رحمتی، مرتضی ملکی، رضا شاهبدین زاده، قدرت الله سعید، محمود آموزگارو ماشااله سعید توانست به ارتفاعات کوه هزارصعود کرد.

کوه هزار، کوهی است در استان کرمان که در بخش راین در جنوب این شهرستان قرار دارد و بلندترین قله استان کرمان می‌باشدو ارتفاع آن با اندازه‌گیری دقیق به‌وسیله دستگاه جی پی اس ۴۵۰۱ متر برآورد شده است.

این کوه به دلیل داشتن هزار نوع گیاه گوناگون، هزار نامیده شده است و چهارمین کوه بزرگ ایران و مرتفع‌ترین قله جنوب کشور است.

روستاهای دامنه کوه هزار، با آب و هوایی دلپذیر و آبشار راین که در دل این کوه قرار دارد، در فصل بهار و تابستان پذیرای میهمانان زیادی است. هزار با مساحت ۹۰۰ کیلومتر مربع، سرچشمه رودخانه‌ی ت هرود می‌باشد.

در مسیراین کوه آبشار راین و روستاهای زیبا و دیدنی از جمله: ظهرود بالا، ظهرود پایین، خالق آباد، خیرآبادقرار دارند، که در ایام تابستان گردشگران زیادی جذب می‌نمایند.

 


( ۱ )

نظر شما :