رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان:

خبرنگار سرباز عرصه روشنگری است

۱۷ مرداد ۱۳۹۷ | ۰۹:۴۵ کد : ۱۲۸۰۳ اخبار واحد
تعداد بازدید:۱۸۳
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان با تبریک روز خبرنگار و قدردانی از فعالان خبرگزاری آنا، خبرنگار را سرباز عرصه روشنگری دانست که رسالتش گاه از شجاعت و مقاومت تا فیض شهادت پیش می‌رود.
خبرنگار سرباز عرصه روشنگری است

به گزارش خبرنگار گروه واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی خبرگزاری آنا از کرمان، دکتر حمدالله منظری توکلی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان با صدور پیامی به مناسبت روز خبرنگار، این روز مهم را به فعالان عرصه خبر و اطلاع‌رسانی، بویژه همکاران ارجمند خبرگزاری آنا تبریک گفت.

در متن این پیام آمده است:

بسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

خبرنگاران چشم بینا، گوش شنوا و زبان گویای هر جامعه‌ای هستند، فعالان عرصه خبررسانی همه احساس متن جامعه را با پوست و خون خون درک می‌کنند و آن را در مسیر دستیابی به اهداف به بهترین نحو منتقل می‌سازند، اینجاست که اهمیت دیدگاه و بصیرت خبرنگار با انتخاب نوع هدف، می‌تواند کارش را از نظر معنوی و مالی ارزشگذاری و عیار کاریش را از منظر دنیوی و اخروی مشخص کند. گروهی که سبب دیده‌شدن اکثر کارها هستند ولی کمتر دیده می‌شوند و شعار سنگرسازان بی‌سنگر دفاع مقدس را تداعی می‌کنند، مسلماً جامعه‌ای موفق‌تر است که بخوبی ببیند، بشنود، احساس کند و بخوبی افکار و اخبار صادق را اشاعه دهد.

در عصر کنونی دسترسی بسیار سریع به دنیای اطلاعات و انتشار اخبار در کمترین زمان و بیشترین مکان قابل تصور، اهمیت اطلاع‌رسانی را بیش از پیش جلوه‌گر می‌سازد، بویژه در میهن انقلابی ما که بیشتر کشورهای ابرقدرت و خودکامه هرساله مبالغ هنگفتی در راستای نشر اخبار جهت‌دار در آن هزینه می‌کنند که گاهی می‌تواند امور یک کشور را سپری کند. خبرنگار سرباز عرصه روشنگری است و رسالت خبرنگاری در این کشور گاه از شجاعت و مقاومت تا فیض شهادت پیش می‌رود.

هفدهم مرداد ۱۳۷۷ مزین به نام شهید محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی مستقر در مزار شریف افغانستان است که به همراه ۸ نفر از کارکنان سرکنسولگری ایران توسط عوامل گروه طالبان به درجه رفیع شهادت رسیدند؛ این روز به پاس مقام شامخ این شهیدان است که «روز خبرنگار» نامگذاری شده و مسیر خبرنگاری را روشن می‌کند.

این جانب از طرف جامعه دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان این روز مهم را به فعالان عرصه خبر و اطلاع‌رسانی، بویژه همکاران ارجمند خبرگزاری آنا که زحمات بسیاری در انعکاس شایسته اخبار متقبل شده‌اند، تبریک عرض می‌نمایم و از درگاه ایزد منان نهایت توفیق و سربلندی را برای ایشان آرزومندم.


نظر شما :