معاون نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه آزاد کرمان تأکید کرد:

لزوم رعایت حق‌الناس و آداب عزاداری در ماه محرم

۲۱ شهریور ۱۳۹۷ | ۱۵:۳۲ کد : ۱۲۸۸۳ اخبار واحد
تعداد بازدید:۹۹۳
معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان بر لزوم رعایت حق‌الناس و آداب عزاداری در ماه محرم تأکید کرد.
لزوم رعایت حق‌الناس و آداب عزاداری در ماه محرم

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی اسدی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در کرمان با توجه به فرارسیدن ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) اظهار کرد: توصیه سید‌الشهدا (ع) در شب عاشورا به یاران با‌وفایشان این بود که «اگر کسی حقی از مردم به گردن دارد، در کربلا نماند و برود» و این نکته در ذهن پیش می‌آید که همواره حق‌الناس از دغدغه‌های اهل‌بیت (ع) است.

معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان ادامه داد: «باید توجه داشته باشیم در ایام عزاداری ماه محرم، صدای بلندگو و طبل و دیگر آلات عزاداری، سبب آزار مردم نشود. راه‌بندان بی‌مورد ایجاد نکنیم و بسیاری از کارها مانند ذبح گوسفند در خیابان و ریختن زباله در معابر نباید در این ماه انجام شود.»

وی تصریح کرد: «به‌هیچ‌وجه شایسته نیست که تأثیر و برکات این ایام مخدوش شود، به‌همین علت مداحان و سخنرانان باید بسیار موشکافانه حقایق قیام را بازگو و به‌‌بهانه اشک‌گرفتن برای اباعبدالله از بیان جملات و نوحه‌های غیر‌واقعی خودداری کنند.»

انتهای پیام/۴۰۶۵/۴۰۶۲/ خ


نظر شما :