در جلسه پرسش و پاسخ دانشجویی عنوان شد؛

اعتراض فرمانده سپاه ثارالله به ۴ ماه بی‌سکانی استانداری کرمان

۱۱ مهر ۱۳۹۷ | ۱۹:۰۸ کد : ۱۲۹۰۹ اخبار واحد
تعداد بازدید:۲۶۱
فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان به خالی‌بودن پست استاندار در این استان به‌مدت ۴ ماه اعتراض کرد.
اعتراض فرمانده سپاه ثارالله به ۴ ماه بی‌سکانی استانداری کرمان

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از کرمان، سردار غلامعلی ابوحمزه در جلسه اعضای تشکل‌های سیاسی دانشگاه‌های کرمان که به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان برگزار شد، اظهار کرد: واحد کرمان در زمینه برگزاری جلسات معرفت‌افزایی بین سایر دانشگاه‌ها پیشرو است.

وی با بیان اینکه یکی از مطالباتی که مقام معظم رهبری دارند، حضور مسئولان اجرایی، سران قوا و فرماندهان سپاه در دانشگاه است، گفت: در جلساتی که با دانشجویان برگزار می‌کنیم، نظرها به‌صورت کاملاً آزادانه گفته می‌شود.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با تأکید بر اینکه سیاسی‌بازی جایی در سپاه ندارد، ادامه داد: سپاه افتخار خود می‌داند که به هیچ گروه و حزبی وابسته نیست.

وی با بیان اینکه همه احزاب و گروه‌های فکری دارای نقاط قوت و ضعف هستند، تصریح کرد: بر اساس قانون اساسی جمهوری اسلامی، رسالتی که بر عهده سپاه پاسداران محول شده، حفاظت و حراست از انقلاب و دستاوردهای آن است.

ابوحمزه، مقابله و مبارزه با تهدید سخت، نیمه سخت و نرم را وظیفه بسیج و سپاه دانست، اضافه کرد: عمق‌بخشی خارجی نیز یکی از وظایف دیگر سپاه بوده که به نیروی قدس سپاه محول شده است.

فرمانده سپاه ثارالله کرمان با بیان اینکه هیچ منعی برای حضور اعضای سایر تشکل‌های دانشجویی در برنامه‌های بسیج دانشجویی وجود ندارد، تصریح کرد: افرادی که فساد فکری و اخلاقی دارند و این مفاسد به‌صورت مستند محرز شده به هیچ عنوان نمی‌توانند در بسیج عضویت داشته باشند.

وی با اشاره به چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: تشکل‌های سیاسی و دانشجویان انقلابی در سال جاری می‌توانند نقش دانشگاه‌ها و آموزش عالی در قبل از انقلاب، بعد انقلاب، از شروع جنگ تا پایان جنگ و دولت‌های پس از جنگ را برای سایر جوانان تبیین کنند.

ابوحمزه به اوضاع اقتصادی کشور اشاره و عنوان کرد: تحریم در بدترین شرایط حدود ۳۰ درصد بر اقتصاد کشور اثرگذار خواهد بود و دلیل مابقی مشکلات ایران داخلی بوده و بنا به تأکیدات مکرر مقام معظم رهبری راه برون‌رفت از مشکلات فعلی کشور استفاده از مدیریت جهادی در عرصه‌های مختلف است.

فرمانده سپاه ثارالله کرمان عنوان کرد: اکنون به ۳۵ کشور دنیا صادرات سلاح و مهمات داریم که به نوعی ارمغان جوانان بسیجی و دانشمند کشور در عرصه علمی محسوب می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: برای دولت به هیچ عنوان خوب نیست که استانی مانند کرمان بیش از چهار ماه استاندار نداشته باشد؛ چراکه مدیران خوب و شایسته‌ای در این استان داریم.

ابوحمزه عنوان کرد: بعضی از استادان علوم سیاسی، افکار و اندیشه غرب را القا می‌کنند و به‌رغم این موضوع، نظام جمهوری اسلامی اجازه تدریس به این افراد می‌دهد که نشانه آزادی بیان در کشور است.

انتهای پیام/۴۰۸۲/


( ۱ )

نظر شما :