حجت الاسلام ولمسلمین علیمرادی خواستار شد

نهادینه شدن مبانی نظری استکبارشناسی در میان نسل دوم و سوم انقلاب

۱۴ آبان ۱۳۹۷ | ۱۵:۵۷ کد : ۱۳۰۱۹ اخبار واحد
تعداد بازدید:۲۶۶
نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری خواستار نهادینه شدن مبانی نظری استکبارشناسی در میان نسل دوم و سوم انقلاب شد.
نهادینه شدن مبانی نظری استکبارشناسی در میان نسل دوم و سوم انقلاب

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از کرمان، حجت‌الاسلام امان‌الله علیمرادی ظهر امروز در جلسه هم‌اندیشی استادان دانشگاه آزاد استان کرمان اظهار کرد: مراسم عظیم زیارت اربعین حضرت سیدالشهدا (ع) از سفارش‌های اکید ائمه اطهار (ع) است و یکی از نشانه‌های ایمان محسوب می‌شود.

علیمرادی افزود: خوشبختانه در سال‌های اخیر راهپیمایی اربعین به یک همایش جهانی تبدیل شده است و گردهمایی حق‌طلبان و ظلم‌ستیزان عالم قلمداد می‌شود.

وی با اشاره به اهمیت میلیونی بودن حضور شیعیان در کربلا، گفت: تجمع دوست‌داران اباعبدالله‌الحسین (ع) زمینه انتشار و جهانی کردن تفکرات شیعه را محقق خواهد کرد و به همین دلیل رسانه‌های استکباری این امر عظیم را منتشر نمی‌کنند.

علیمرادی تصریح کرد: مبارزه با استکبار دارای یک وجهه دینی و الهی است، چراکه مبارزه ملت ایران با استکبار براساس نژاد و سرزمین اختلاف ندارد، بلکه به‌خاطر دین و طرز تفکر در حال مبارزه هستیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رفسنجان خاطرنشان کرد: در آستانه رحلت خاتم‌النبیین (ص) هستیم و این موضوع، غم‌بارترین حادثه عالم است، چراکه فقدان ایشان نعمت دریافت وحی تشریعی را قطع کرد.

وی با تاکید بر لزوم ایجاد مباحثه‌های علمی در خصوص استکبار، عنوان کرد: استادان و دانشجویان باید بتوانند در مسائل مهمی مانند مبارزه با استکبار جهانی به مباحثه بپردازند و محافلی علمی و تخصصی را در این حوزه ها به وجود آورند تا مبانی نظری استکبارشناسی در میان نسل دوم و سوم انقلاب نهادینه شود و با بصیرت و دانش کامل بتوانند به تحلیل‌های لازمه بپردازند.

علیمرادی افزود: اگر در مباحث علمی پیش‌فرض و محدودیت قائل شویم از آزاداندیشی و علمی بودن کار فاصله گرفته‌ایم و همه ما باید بتوانیم فارغ از هر گونه تفکرات ذهنی، بتوانیم به گفتگو و بحث بپردازیم.

انتهای پیام/۴۱۰۱


( ۹ )

نظر شما :