رئیس دانشگاه آزاد کرمان:

تضمین آینده دانشگاه آزاد اسلامی در گرو مدارس سما است

۲۴ آذر ۱۳۹۷ | ۱۶:۴۲ کد : ۱۳۱۰۸ اخبار واحد
تعداد بازدید:۴۳۷
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کرمان گفت:مسئولان مدارس سما برای فعالیت‌های بلندمدت برنامه‌ریزی کنند، چراکه تضمین آینده دانشگاه آزاد اسلامی در گرو مدارس سما است.
تضمین آینده دانشگاه آزاد اسلامی در گرو مدارس سما است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از کرمان، حمدالله منظری‌توکلی ظهر امروز در جلسه شورای نظارت و هماهنگی سما استان کرمان که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان برگزار شد، گفت: در دوران جدید مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی خوشبختانه شاهد رویکرد و دیدگاه‌های جدیدی نسبت به مدارس و آموزشکده‌های سما مشاهده می‌شود.

وی افزود: اکنون در بهترین نقطه فعالیت مدارس سما استان کرمان به‌سر می‌بریم؛ چراکه تعامل خوبی بین دانشگاه آزاد اسلامی و اداره کل آموزش‌وپرورش استان کرمان برقرار است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان با بیان بالابودن تجربه مسئولان سما در استان کرمان اظهار کرد: با توجه به مدیریت خوب این مسئولان و همکاری عالی سازمان آموزش‌وپرورش استان کرمان باید مدارس سما را به جایگاه اصلی خود در حوزه آموزش برسانیم.

منظری‌توکلی تصریح کرد: مسئولان مدارس سما باید با توان بیشتری پا به عرصه بگذارند و از امکانات دانشگاه آزاد اسلامی بهره بیشتری ببرند و برای فعالیت‌های بلندمدت برنامه‌ریزی کنند؛ چراکه تضمین آینده دانشگاه آزاد اسلامی در گرو مدارس سما خواهد بود.

وی افزود: رئیس سازمان سما نیز خود به‌عنوان یک فرهنگی، شناخت خوبی نسبت به مدارس و دانش‌آموزان دارد که همین امر موجب افزایش کارایی این مدارس شده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان با تأکید بر این موضوع که لازمه حضور در مدارس سما آشنابودن با مسائل آموزشی و پژوهشی است، عنوان کرد: باتوجه به اینکه این مدارس با کودکان و نوجوانان این سرزمین در ارتباط هستند و تربیت نسل آینده کشور بر دوش ما قرار دارد باید به بهترین نحو به این وظیفه مهم و مقدس رسیدگی کنیم.

منظری‌توکلی خاطرنشان کرد: فعالیت در مدارس سما و تربیت دانش‌آموزان یک نعمت بزرگ الهی است و باید به‌خوبی شکرگزار خداوند باشیم و در این راه بسیار تلاش کنیم.

وی دانشگاه آزاد اسلامی را شجره طیبه و مولود نظام مقدس جمهوری اسلامی دانست و افزود: با توجه به اینکه مدارس سما وابسته به دانشگاه آزاد اسلامی هستند باید از امکانات این شجره طیبه در راه تربیت علمی و معنوی فرزندان عزیز کشور و آینده‌سازان ایران اسلامی به‌خوبی استفاده شود.

دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان اظهار کرد: امکانات عالی و استادان مجرب دانشگاه آزاد اسلامی و مدارس سما باعث شده که بسیاری از مسئولان آموزشی کشور و استان اعتقاد راسخی به این سیستم داشته و از آن حمایت کنند.

منظری‌توکلی با تأکید بر اینکه راه‌اندازی مدارس سما جزئی از وظایف و خدمت‌رسانی دانشگاه آزاد اسلامی به مردم محسوب می‌شود، تصریح کرد: باید با توجه به مهم‌بودن مبحث آموزش با بیشترین توان در خدمت خانواده‌ها باشیم؛ اما این به این معنی نیست که وزنه مالی سنگینی بر خانواده‌ها تحمیل کنیم.

وی افزود: باید آیات الهی را در راه خدمت‌رسانی به خانواده‌ها جامه عمل بپوشانیم و تعلیم و تربیت را افتخار خود بدانیم؛ چراکه خدای متعال، پیامبر اکرم (ص) و ائمه اطهار (ع) را معلم انسان‌ها می‌دانیم.

انتهای پیام/۴۱۲۱/۴۰۶۲


نظر شما :