کریمی‌قدوسی:

نگذاریم قوانین استعماری مانند FATF در کشور اجرایی شود

۲۵ آذر ۱۳۹۷ | ۱۲:۱۳ کد : ۱۳۱۱۲ اخبار واحد
تعداد بازدید:۵۷۳
نماینده مردم مشهد در مجلس گفت: وظیفه‌ داریم نگذاریم قوانینی استعماری مانند FATF در کشور اجرایی شود و امیدواریم این لایحه در مجمع تشخیص مصلحت نظام رد شود.
نگذاریم قوانین استعماری مانند FATF در کشور اجرایی شود

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از کرمان، جواد کریمی‌قدوسی روز گذشته در جمع دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی کرمان گفت: تفکر غرب‌گرا با سرپل‌های نفوذ و دوتابعیتی‌ها بسیاری از امور کشور را به دست گرفته و بحران‌هایی را برای مردم به وجود آورده‌اند.

وی با بیان بازبودن دست مجلس در تحقیق و تفحص از دولت و سایر نهادها افزود: یکی از وظایف اصلی نمایندگان مجلس اظهارنظر در همه امور کشور است و وظیفه جمع‌آوری اطلاعات و اسناد را نیز بر عهده دارند.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نمایندگان باید بر امور کشور نظارت و اشراف داشته باشند؛ بنابراین همه دستگاه‌ها ملزم به همکاری اطلاعاتی در حوزه‌های جاری کشور با مجلس هستند و اگر غیر از این باشد به دادگاه مربوطه معرفی خواهند شد.

کریمی‌‌قدوسی درباره مذاکرات ایران با کشورهای غربی و رهنمودهای مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: رهبری بارها تأکید داشتند که مذاکرات اخیر ایران و کشورهای غربی محرمانه نیست و باید به مردم گزارش ارائه شود؛ اما متأسفانه دولتمردان این مذاکرات را محرمانه اعلام کردند.

وی تصریح کرد: شهدای زیادی در راه حفظ کشور و آرمان‌های انقلاب جان خود را فدا کردند و ما هم وظیفه داریم نگذاریم قوانینی استعماری مانند FATF در کشور اجرایی شود و امیدواریم این لایحه در مجمع تشخیص مصلحت نظام رد شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: جوان دانشجوی ایرانی باید به خونخواهی از شهدای انقلاب اسلامی اجازه تصویب چنین قراردادهایی را در کشور ندهد و بر سر دشمنان و عناصر خیانت‌کار داخلی فریاد استقلال‌طلبی بزند.

کریمی‌‌قدوسی خاطرنشان کرد: ۴۰ سال از پیروزی انقلاب می‌گذرد و کشور با تحریم‌ها و فشارهای زیادی روبه‌رو شده که از آنها با موفقیت عبور کرده است و از این به بعد هم زیر بار ظلم نخواهیم رفت.

وی با تأکید بر این موضوع که مطالبه‌گری حق اصلی دانشجویان است عنوان کرد: اگر نمایندگان در مورد مسائل مهم کشور اعلام نظر نکنند باید از سوی دانشجویان و مردم مورد بازخواست قرار گیرند.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: متأسفانه برخی از مسئولان و دولتمردان بارها سخنان و فعالیت‌های خود را در کمیسیون‌های مجلس تکذیب کرده‌اند؛ چراکه تأیید حقیقت ممکن است باعث شود مردم متوجه خیانت‌های آنها شوند. بر اساس قانون و شرع نمایندگان مجلس وظیفه‌دارند مردم را از فتنه‌ها و خیانت‌ها آگاه سازند و جلوی حوادث آسیب زدن خیانت‌کاران به انقلاب و کشور را بگیرند. تعدادی از نمایندگان مکرراً در تطهیر فتنه و رفع حصر سران فتنه سخنرانی کرده‌اند که شایسته مقام نمایندگی مجلس شورای اسلامی نیست.

وی در پاسخ سؤال یکی از دانشجویان درباره دوتابعیتی بودن برخی مدیران ارشد کشور افزود: بسیاری از مسئولان در کشورهای غربی تحصیل‌کرده‌اند و این کشورها اطلاعات دقیقی از سیستم مدیریتی ما دارند؛ بنابراین باید با قاطعیت بیشتری نسبت به واگذاری پست‌های کلیدی تصمیم‌گیری شود.

کریمی‌‌قدوسی با بیان حوادث تروریستی دو سال اخیر اظهار کرد: دشمنان تصمیم گرفته‌اند به هر قیمتی در کشور عملیات تروریستی انجام دهند تا ادعا کنند که ایران کشور امنی نیست؛ اما وحدت و یکپارچگی مردم باعث شکست اهداف آنها شده است.

وی با تأکید بر اینکه بر اساس قانون مسئول امنیت داخلی کشور دولت است عنوان کرد: دولت باید پاسخگوی عملیات‌های تروریستی باشد و با مسئولان امر جلساتی را در این خصوص داشته‌ایم و پیگیر امنیت مردم هستیم.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در دنیای جدید دیگر لشکرکشی به کشورها ارزشی نخواهد داشت، عنوان کرد: کشورهای غربی و دشمنان به اسم گفتگو و تعامل قراردادهایی را روی میز مذاکره‌کنندگان قرار می‌دهند و هر بار با وضع شرایط جدید کشور را به سمت نابودی پیش می‌برند.

کریمی قدوسی با بیان به تصویب قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان گفت: مدیران اجرایی کشور باید از بین جوانان انتخاب شوند و نمایندگان مجلس می‌توانند افرادی باشند که باتجربه خود بر امور کشور نظارت مناسبی داشته باشند؛ چراکه نمایندگان مطلقاً کار اجرایی انجام نمی‌دهند.

وی افزود: از نظر مبانی دینی، قانون اساسی و راهبردهای امام راحل و مقام معظم رهبری در چهل سال اخیر با هیچ کشور و دولتی جز رژیم اشغالگر قدس دشمنی نداشته‌ایم و آمریکا نیز یک‌طرفه با ایران قطع رابطه کرده است و بنا به دستور امام راحل فقط از بعد سیاسی با آمریکا تعامل نخواهیم داشت.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: جمهوری اسلامی هیچ‌گاه بنای جنگ، تعارض و قطع رابطه با دنیا را نداشته است و مقام معظم رهبری هم تأکید کردند، مذاکرات با اروپا ادامه پیدا کند؛ اما خطوط قرمزی را نیز ترسیم کردند که منافع مردم پایمال نشود.

کریمی قدوسی تصریح کرد: با همه دنیا تعامل داریم و خواهیم داشت؛ اما هیچ‌گاه خطوط قرمز منافع ملی و حفظ استقلال کشور را رد نخواهیم کرد و اولویت سیاست خارجی ما کشورهای همسایه و کشورهای شرقی هستند.

وی با تأکید بر اینکه جریان انقلابی در دولت قبل و در اوج تحریم‌ها نفت را به دنیا عرضه می‌کرد اظهار کرد: در همان دوران بیش از ۱۷۲ میلیارد دلار نفت ایران به فروش رفت و ارز وارد کشور شد؛ اما عوامل نفوذی غرب راه‌های دورزدن تحریم‌ها و اشخاص حقیقی که درفروش نفت فعال بودند را به دشمنان معرفی کردند تا اقتصاد ایران را نابود کنند.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: متأسفانه دشمنان از راه‌های مختلفی به جمع‌آوری اطلاعات حیاتی کشور می‌پردازند که گاهی برخی از طرح‌های آنها از طرف مسئولان حمایت می‌شود که می‌توان به طرح‌های جاسوسی با ماهیت انجمن‌های محیط زیستی اشاره کرد.


( ۱ )

نظر شما :