حجت‌الاسلام‌ علیمرادی:

اندیشه‌های امام راحل راهگشای عبور از بسیاری از بحران‌هاست

۱۸ دی ۱۳۹۷ | ۱۷:۳۱ کد : ۱۳۱۹۲ اخبار واحد
تعداد بازدید:۱۷۱
نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری گفت: افکار و اندیشه‌های امام راحل راهگشای عبور از بسیاری از مشکلات و بحران‌هاست.
اندیشه‌های امام راحل راهگشای عبور از بسیاری از بحران‌هاست

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از کرمان، حجت‌الاسلام امان‌الله علیمرادی ظهر امروز در جلسه مبناشناسی انقلاب اسلامی در چارچوب همایش ظرفیت انقلاب اسلامی، کارآمدی و کارنامه نظام جمهوری اسلامی گفت: در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی باید این نعمت الهی را قدر دانست و یاد امام راحل و شهدای انقلاب را گرامی داشت.

وی افزود: لازمه حفظ نعمت انقلاب، شناخت درست از مباحث و آرمان‌های آن است و برگزاری چنین همایش‌هایی بسیار مفید خواهد بود؛ چراکه آیندگان و نسل جدید را با آرمان‌های اصیل انقلاب آشنا خواهد کرد.

نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر این موضوع که طبیعت انسان در عادی‌شدن وقایع است، تصریح کرد: برای حفظ انقلاب اسلامی که ثمره خون شهدای گران‌قدر است، نیاز به انجام فعالیت‌های فکری و یادآوری نعمت انقلاب داریم.

علیمرادی اظهار کرد: در روایات مختلف نیز تفکر را بالاتر از عبادت ذکر کرده‌اند؛ بنابراین انجام کارهای فکری در زمینه شناخت و تبیین جایگاه انقلاب اسلامی یکی از وظایف اصلی مسئولان به شمار می‌رود.

وی خاطرنشان کرد: در قرآن کریم نیز جایگاه تفکر به‌خوبی ارائه‌شده و بخشی که به این موضوع پرداخته بیشتر از نکات درباره دستورالعمل‌های دینی است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رفسنجان تأکید کرد: تصور ما این است که جایگاه و دستاوردهای انقلاب توسط مسئولان به‌درستی تبیین نشده و فعالیت مناسبی در حد تراز انقلاب کمتر انجام‌شده، همان‌طور که در حوزه عملکرد صحیح انقلابی نیز کاستی‌هایی مشاهده می‌کنیم.

علیمرادی تصریح کرد: قدرشناسی و حفظ نعمت انقلاب ایجاب می‌کند که بحث‌های نظری انقلاب را به‌خوبی پیش برده و نسبت به فعالیت‌های فکری که در راستای حفظ انقلاب تأثیرگذار است، فعال باشیم.

وی از تأثیرگذاری هنر اصیل انقلابی بر جان‌ودل مردم گفت و عنوان کرد: در زمینه انجام فعالیت‌های هنری در رستای معرفی انقلاب دچار ضعف هستیم و باید هنرمندانی انقلابی که بتوانند جایگاه والای این نعمت الهی را به نمایش بگذراند را تربیت کنیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رفسنجان تأکید کرد: افکار و اندیشه‌های مهم امام راحل که در این روزگار به‌شدت به آنها نیاز داریم باید به جامعه معرفی شوند؛ چراکه این اندیشه‌ها راهگشای عبور از بسیاری از مشکلات و بحران‌ها خواهند بود.

انتهای پیام/۴۱۲۱/۴۰۶۲/


نظر شما :