کلانتری:

غیبت دانشجویان شرکت کننده در اردوی راهیان نور موجه است

۲۴ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۳:۰۴ کد : ۱۳۲۶۳ اطلاعیه های دانشجویی
تعداد بازدید:۴۳۴
غیبت دانشجویان شرکت کننده در اردوی راهیان نور موجه است

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از روابط‌عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، حجت‌الاسلام ابراهیم کلانتری درباره برگزاری اردوی راهیان نور، گفت: اردوی راهیان نور از مهم‌ترین سرمایه‌های ارزشمند جمهوری اسلامی ایران است و اعتقاد و میل به جهاد و شهادت، ایستادگی در مقابل زورگو و دشمنان و شیاطین خارجی، انگیزه حرکت در راه اسلام و پیروی از آرمان‌های انقلاب اسلامی، یک میراث گران‌سنگ فرهنگی به‌‌شمار می‌آید.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی افزود: با این نگاه، ارزش‌ها و خاطره‌های هشت سال دفاع مقدس نیز یک گنجینه ارزشمند فرهنگی و راهیان نور، یک حرکت ماندگار و یک فناوری نو برای استفاده از این میراث بزرگ برای نسل جوان امروز و آینده است.

وی با تشکر از خدمات و تلاش‌های خالصانه بسیج دانشجویی سراسر کشور برای برپایی اردوهای راهیان نور، خاطرنشان کرد: در رویکرد تازه معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، ترویج روزافزون فرهنگ ایثار و شهادت و گسترش اردوهای راهیان نور با تکیه بر ایجاد زمینه برای زیارت با معرفت معراج شهیدان و کربلای ایران، در دستور کار قرار گرفته است.

کلانتری با بیان اینکه امیدواریم با عملی کردن این مهم، گامی در تعالی و مقاوم‌سازی فرهنگی خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی برداشته شود، تأکید کرد: در این راستا کمک همه‌جانبه رؤسا و معاونان فرهنگی و دانشجویی واحدهای سراسر کشور درباره هر چه بهتر برگزار شدن این اردوها مطابق با ضوابط ستاد مرکزی راهیان نور کشور، مورد انتظار است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی اردوهای راهیان نور را رکن مهم فرهنگی دانست که می‌تواند انعکاس‌دهنده فرهنگ دینی، انقلابی، مدیریت جهادی و عنصری مهم در نهادینه‌سازی مفهوم جهاد در راه خدا و همچنین مقابله با توطئه‌های امروز استکبار جهانی و دشمنان داخلی و خارجی باشد.

وی افزود: مقام معظم رهبری، راهیان نور را عاملی برای جلوگیری از فراموش شدن ارزش‌ها و درس‌های دوران دفاع مقدس معرفی کرده‌اند. ایشان همچنین در رهنمودی دیگر فرمودند باید محتوای ارائه شده برای راهیان نور، مملو از تبیین حقایق معرفتی و معرفی نقاط قوت و برجسته دفاع مقدس باشد.

کلانتری، اردوی راهیان نور را گامی برای مقاوم‌سازی و بیمه معنوی و انقلابی کردن دانشجو دانست و ادامه داد: به برکت خون پاک شهیدان، امروز برای دانشجویان نسل جدی، عرصه‌های جذاب و تأثیرگذار معرفتی زیادی وجود دارد که هریک می‌تواند طراحی‌های ضدفرهنگی بدخواهان و دشمنان را خنثی کند. قطعاً جاذبه شهیدان و موضوع‌های مرتبط با هشت سال دفاع مقدس در رأس همه آنهاست.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: از دانشجویان شرکت‌کننده در کاروان‌های راهیان نور انتظار داریم سیره عملی شهیدان و آرمان‌های حضرت امام (ره) را خوب بیاموزند و به عنوان سوغات سفر با خود به محیط دانشگاه و کلاس‌های درس بیاورند.

وی خاطرنشان کرد: ضرورت دارد تمامی واحدهای دانشگاهی این موضوع را در تازه‌ترین نشست اعضای شورای فرهنگی و اجتماعی مطرح و مطابق با ماده ۱۰ آئین‌نامه اجرایی اردوهای راهیان نور، نسبت به تشکیل شورای اجرایی آن اقدام کنند.

کلانتری با بیان اینکه غیبت دانشجویان شرکت کننده در اردوی راهیان نور، موجه خواهد بود، گفت: مسئولان واحدهای دانشگاهی و مراکز آموزشی برای دسترسی به تازه‌ترین آئین‌نامه اجرایی اردوهای راهیان نور دانشجویی کشور، می‌توانند به سایت معاونت فرهنگی و دانشجویی به نشانی www.farhangi.iau.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام/۴۱۱۳/ ۴۰۰۷/ خ


نظر شما :