سرلشکر حاج قاسم سلیمانی:

دفاع از حرم، دفاع از انسانیت است

۰۹ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۶:۰۲ کد : ۱۳۲۹۵ اخبار واحد
تعداد بازدید:۱۲۴
فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه مدافعان حرم از دفاع مقدس درس گرفتند گفت: دفاع از حرم، دفاع از انسانیت است.
دفاع از حرم، دفاع از انسانیت است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از کرمان با حضور سردار سلیمانی، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان، فدایی استاندار کرمان، فرماندهان نظامی و انتظامی استان، میهمانانی از کشورهای عراق، لبنان و سوریه و از سراسر کشور، خانواده شهدای استان و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان به‌عنوان مسئول کمیته دانشگاهیان کنگره، اجلاسیه نهایی کنگره ۶ هزار و ۵۰۰ شهید استان کرمان در محل مصلی بزرگ امام علی (ع) شهر کرمان برگزار شد.

سردار سرلشکر پاسدار قاسم سلیمانی در این کنگره با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب، شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم گفت: خداوند را سپاسگزارم که در کنگره ارزشمندی که به یاد ۶ هزار و ۵۰۰ شهیدی که در بستر لشکر ۴۱ ثارالله جنگیدند و جاودانه شدند برگزار شده است حضور دارم.

وی با قدردانی از دست‌اندرکاران این کنگره اظهار کرد: دست مقام معظم رهبری را به واسطه بیانات ارزشمندشان که در آغاز این کنگره پخش شد می‌بوسم و برای ایشان طول عمر خواستارم.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اقدامات ارزشمندی که در راستای برگزاری کنگره انجام شده است، تصریح کرد: برنامه‌های ارزنده‌ای در این کنگره اجرا شده است و ارزش پاسداشت شهدا به این کنگره‌هاست.

سلیمانی با بیان اینکه هیچ چیز به اندازه دفاع مقدس بر جامعه اثرگذاری ندارد افزود: دلیل تأکید بر استمرار کنگره‌های دفاع مقدس، شهدا و راهیان نور این است که دفاع مقدس ویژگی‌هایی دارد که در دیگر آثار انقلاب به این جامعیت وجود ندارد.

وی با بیان اینکه مدافعان حرم از دفاع مقدس درس گرفتند و اگر دفاع مقدس و فرهنگ دفاع مقدس نبود بعید می‌دانم دفاع از حرم به این زیبایی انجام می‌شد، گفت: جوانان ما اصرار بر حضور در جمع مدافعان حرم را داشتند و دفاع از حرم، دفاع از انسانیت است.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تأکید بر ارزش این گفته که شهید قبل از شهادت و ریختن خونش به فیض شهادت رسیده است افزود: در شب‌های عملیات به چشم خود دیدیم که تمام محاسبات ما به هم خورد اما شهدا در عملیات والفجر هشت آرام آرام به سمت اروند رفتند. آن چهره‌ها دیدنی بود، شهدای ما چهره خندانی داشتند، از دشمن نترسیدند و در دل شب وارد رودخانه شدند و نهراسیدند.

سلیمانی اظهار کرد: شهدا شوق به وصل با خدا داشتند، نان دهی از بهر حق نانت دهند، جان دهی از بهر حق جانت دهند، و شهدا جان دادند و جاودانه شدند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان در حاشیه این گنگره با بیان اینکه شهدا راه حقیقی رستگاری و چراغ سعادت زندگی انسان‌ها هستند، به خبرنگار خبرگزاری آنا در کرمان اظهار کرد: بزرگ‌ترین سرمایه هر انسان جان اوست و شهدا با ایثار و ازجان‌گذشتگی نشان دادند که در راه حفظ ارزش‌ها و رسیدن به معبود باید آتش عشق الهی را در جان خود شعله‌ور کنیم.

حمدالله منظری‌توکلی با برشمردن دستاوردهای این کنگره در زمینه‌های علمی و پژوهشی افزود: یکی از خصوصیات این کنگره این است که همانند راه شهیدان نقطه پایانی برای آن مشخص نیست و با برگزاری این نشست فعالیت‌های کنگره به پایان نمی‌رسد و ادامه خواهد یافت و ان‌شاءالله خیر و برکت آن تا سالیان سال همگان را منتفع می‌سازد.

وی درباره دیدار دست‌اندرکاران کنگره ۶هزار و ۵۰۰ شهید استان کرمان با مقام معظم رهبری و توجه خاص حضرت امام خامنه‌ای مدظله العالی به این کنگره گفت: برای دست‌اندرکاران این کنگره سعادت دیدار با مقام معظم رهبری میسر شد تا با استفاده از رهنمودهای بصیرانه امام، به ادامه مسیر بپردازند، که در ابتدای مراسم هم نمایش داده شد، مسئله شهادت از والاترین معانی اعتقادی و وجه تمایز اساسی و بنیادین نگرش انقلابی، اسلامی با سایر نگرش‌ها است و توجه مقام معظم رهبری و دیدار اخیر، نشان از همین اهمیت دارد.

به گزارش آنا، در این مراسم از تمبر یادبود کنگره ۶ هزار و ۵۰۰ شهید استان کرمان توسط سرلشکر حاج قاسم سلیمانی رونمایی شد و فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بر تمبر یادبود نوشت خداوندا مرا از وصول به آنان محروم مفرما.

انتهای پیام/۴۱۲۱/


( ۱ )

نظر شما :