پژوهشگر و کارشناس اقتصادی:

نباید تمام مشکلات کشور را به الگوهای منطبق با فرهنگ غرب گره زد

۱۴ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۸:۵۵ کد : ۱۳۳۰۰ اخبار واحد
تعداد بازدید:۴۷۸
پژوهشگر و کارشناس اقتصادی گفت: نباید تمام مشکلات کشور را به الگوهای منطبق با فرهنگ غرب گره زد
نباید تمام مشکلات کشور را به الگوهای منطبق با فرهنگ غرب گره زد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از کرمان، مجتبی غفاری روز گذشته در جلسه‌ای با حضور استادان دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان با موضوع تبیین الگوی اسلامی- ایرانی پیشرفت، اظهار کرد: پیشرفت به معنی حرکت از وضع موجود به سوی وضع مطلوب قلمداد می‌شود و در حوزه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی و فرهنگی شاخص‌های مختلفی داریم که باید متناسب با شرایط اجتماعی و شایسته افراد باشد.

وی افزود: باید به نحوی پیشرفت کنیم تا مشکلات موجود در جامعه رفع شود و با این نوع نگاه پیشرفت تبدیل به یکی از مهم‌ترین موضوعات نظام و افراد جامعه تبدیل خواهد شد؛ چراکه آینده همه ما و فرزندانمان وابسته به این تغییرات است.

پژوهشگر و کارشناس اقتصادی با تأکید بر این موضوع که مشکلات حال حاضر در اجتماع با پیشرفت قابل حل است، گفت: در زمینه الگوی پیشرفت نقاط ضعفی را داشته‌ایم که در برخی حوزه‌ها شاهد مشکلات عدیده هستیم؛ بنابراین باید همه‌ما بر تحقق الگوی اسلامی و ایرانی پیشرفت اهتمام بورزیم.

وی تصریح کرد: باید ویژگی‌های وضع مطلوب و مقصد نهایی را در ذهن تداعی و راهبردهای رسیدن به وضع مطلوب را تبیین و اجرایی کنیم.

غفاری اظهار کرد: دستاوردهای انقلاب اسلامی نیز به نوعی پیشرفت‌های اسلامی و ایرانی محسوب می‌شود؛ اما ظرفیت‌های ما بسیار بیشتر از وضع موجود است و اگر الگوی مناسب‌تری داشتیم در جایگاه بهتری قرار می‌گرفتیم.

پژوهشگر و کارشناس اقتصادی عنوان کرد: سند راهبردی به مسائل مختلف به‌خصوص صنایع با دیدگاه‌های تک بعدی نوشته شده بود و به همین دلیل نتایج مؤثری بر وضع کشور نداشت و همه مسئولان باید بدانند که نباید براساس برخی الگوهای اشتباه غربی فعالیت کنند.

غفاری گفت: غرب در برخی مسائل پیشرفت داشته است و بنا به فرموده مقام معظم رهبری باید در برخی مسائل مانند مسئولیت‌پذیری از آنها استفاده کرد؛ اما نباید تمام مشکلات کشور را به الگوهای منطبق با فرهنگ غرب گره زد.

انتهای پیام/۴۰۶۲/


( ۲ )

نظر شما :