در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان انجام شد؛

پایان نخستین همایش شعر فاطمی با معرفی برگزیدگان

۱۴ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۶:۵۵ کد : ۱۳۳۰۱ اخبار واحد
تعداد بازدید:۵۳۹
نخستین همایش شعر فاطمی در تالار دانشکده پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان برگزار شد.
پایان نخستین همایش شعر فاطمی با معرفی برگزیدگان

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از کرمان، صبح امروز نخستین همایش شعر فاطمی با حضور داوران، دانشجویان کرمانی از دانشگاه‌های مختلف استان و شرکت‌کنندگان در تالار دانشکده پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان با قرائت بیانیه هیئت داوران توسط دبیر کانون شعر و ادب واحد برگزار شد و همایش با اعلام آثار برگزیده و شایسه قدردانی به کار خود پایان داد.

دبیر کانون شعر و ادب دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان از حمایت‌های بی‌دریغ مسئولان دانشگاه به‌ویژه هیئت رئیسه و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در استان کرمان قدردانی و اظهار کرد: یکی از اهداف برگزاری این همایش در خارج از ایام سوگواری، توجه به تمام جنبه‌های زندگی حضرت فاطمه (س) است که به دلیل اهمیت و شاخص‌بودن مصائب ایشان، کمتر در اشعار به آن پرداخته شده است.

محمدمهدی درتاج، برگزاری این دست برنامه‌های فرهنگی دانشجومحور را بسیار مؤثر دانست و گفت: همیشه برگزاری نخستین‌ها مشکل است و امیدواریم با برگزاری همایش امروز که توسط مسئولان و شرکت‌کنندگان بسیار خوب ارزیابی شد، گام‌های بعدی را برای برگزاری در سطح استانی و کشوری برداریم و این نیاز به حمایت‌های مضاعف دانشگاه و سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی دارد.

وی درباره روند این همایش خاطرنشان کرد: در فراخوانی که از سوی کانون هنر و ادب دانشگاه آزاد اسلامی منتشر شد، نخستین جشنواره شعر فاطمی با حضور و مشارکت جمعی از شاعران ولایی‌سرا و علاقه‌مندان به شعر و ادب در این دانشگاه بنا گذاشته شد.

دبیر کانون شعر و ادب دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان افزود: تعداد آثار ارسالی به جشنواره بالغ بر ۵۵ اثر منتخب در دو موضوع شعر فاطمی و شعر آزاد و در قالب سنتی، کلاسیک، نو، ترانه، موج‌نو و سپید بود و بنابر باور و عقیده هیئت داواران که در بیانیه آمده است، اشعار از سطح نسبتاً خوبی برخوردار بوده و این نشانگر تمایل شعرا به سرودن اشعار در زمینه‌های آیینی و فاطمی است.

به گزارش آنا، در بخشی از بیانیه هیئت داوران این همایش آمده است: هیئت داوران پیشنهاد می‌کند تا این کانون افزون بر برگزاری دوره‌ها و کارگاه‌های آموزش ادبی، دبیرخانه دائمی جشنواره شعر فاطمی در دانشگاه آزاد اسلامی کرمان را فعال کنند.

نتیجه داوری آثار نخستین همایش شعر فاطمی توسط هیئت داوران در دو بخش اعلام‌شده به شرح زیر است:

الف - آثار شایسته قدردانی:

۱. امیرحسین مالکی

۲. مریم مبحی نژاد

۳. زینب کریمی‌نیا

ب - آثار برگزیده جشنواره:

رتبه اول محمد حسن اسفندیارپور؛ در بخش فاطمی و آزاد

رتبه دوم رُزا رودینی؛ در بخش فاطمی

رتبه سوم محمدصادق امیری‌فر؛ در بخش فاطمی

انتهای پیام/۴۱۰۳/۴۰۶۲/

برای مشاهده تصاویر بیشتر به آدرس http://ana.ir/fa/news/96/365747 مراجعه فرمایید


نظر شما :