دکتر حمدالله منظری توکلی:

ایجاد اشتغال از برنامه های راهبردی دانشگاه آزاد اسلامی است

۲۵ فروردین ۱۳۹۸ | ۱۵:۱۳ کد : ۱۳۳۲۵ اخبار واحد
تعداد بازدید:۱۸۳
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان ایجاد اشتغال را یکی از برنامه های راهبردی دانشگاه آزاد اسلامی قلمداد کرد.
ایجاد اشتغال از برنامه های راهبردی دانشگاه آزاد اسلامی است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از کرمان، حمدالله منظری‌توکلی صبح امروز در جلسه شورای استانی رؤسای باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان اظهار کرد: اعضای باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی با همتی وصف‌نشدنی در راستای تحقق آرمان‌های این نهاد مقدس قدم برمی‌دارند.

وی افزود: شیوه‌های مدیریتی دانشگاه‌ها در سطح جهانی دچار تغیرات گسترده شده و باشگاه پژوهشگران عهده‌دار قسمتی از مسیر ورود به شیوه‌های جدید آموزشی است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان با تأکید بر این موضوع که سیستم آموزش محوری در دانشگاه‌ها در حال فراموشی است، خاطرنشان کرد: پژوهش در دانشگاه‌ها به نوعی سند هویتی محسوب می‌شود؛ اما باید به سمتی حرکت کنیم که پژوهش‌ها به فناوری و خلق ثروت سوق داده شوند.

منظری‌توکلی ادامه داد: باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان در صورتی می‌تواند خود را در جامعه اثبات کند و رسالت خود را به‌درستی محقق کند که پژوهش‌های صورت گرفته در آن به فناوری، ثروت و تولید ایده‌های نو تبدیل شوند.

دبیر هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان با مهم‌دانستن جایگاه کارآفرینی در شرایط کنونی کشور عنوان کرد: کارآفرینی و ایجاد اشتغال براساس پژوهش‌های کاربردی و نوآورانه باید یکی از اولویت‌های اصلی دانشگاه‌ها قلمداد شود و پژوهشگران در این زمینه بیش از پیش وارد میدان شوند.

وی تصریح کرد: ایده‌ها نو در دانشگاه‌ها باید به مراکز رشد، هسته‌های فناور و شرکت‌های دانش بنیان تبدیل شوند و در این زمینه دانشگاه آزاد اسلامی از پژوهش‌های خلاق و کاربردی با تمام امکانات حمایت خواهد کرد.

منظری توکلی گفت: فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها باید به‌عنوان فردی مبتکر و کارآفرین وارد بازار شوند و زمینه اشتغال سایر جوانان را فراهم کنند و این یکی از اهداف راه‌اندازی باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان جوان است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان اظهار کرد: ۶۱ هسته فناور و ۴ شرکت دانش‌بنیان ثبت شده و دو شرکت در حال ثبت گام مهمی در زمینه تحقق منویات رهبری در زمینه توجه اصولی به تحقیق، تولید و جایگاه دانشگاه‌هاست که توسط دانشگاه آزاد اسلامی در حال پیگیری است.

وی با تأکید بر عملیاتی‌شدن طرح‌های کارآمد در دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان افزود: یکی از ایده‌های پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان توانسته به بهره‌برداری برسد و اکنون متقاضیانی با مبالغ بالا دارد.

منظری توکلی خاطرنشان کرد: همه استادان و پژوهشگران باید به این نکته توجه کنند که یکی از برنامه‌های راهبردی در دانشگاه ایجاد اشتغال است و باید در زمینه رفع معضل بیکاری تمام توان خود را به کار ببریم.

در این جلسه ضمن ارائه و جمع‌بندی پیشنهادها و نظرها درباره بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌های باشگاه از سیدمحمود حسینی طباطبایی رئیس خانه کارآفرینان استان کرمان، بنیانگذار استارت‌آپ مستر در ایران و مشاور شهرک‌های صنعتی استان کرمان قدردانی شد.

برای مشاهده تصاویر بیشتر به آدرس http://ana.ir/fa/news/96/373402 مراجعه فرمایید

انتهای پیام/۴۰۶۲/


نظر شما :