دکتر حمدالله منظری‌توکلی خبر داد:

آغاز برداشت گل محمدی از مزرعه دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۰:۴۳ کد : ۱۳۳۶۵ اخبار واحد
تعداد بازدید:۴۸۶
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان از آغاز برداشت گل محمدی در استان کرمان با برداشت از مزرعه واحد کرمان خبر داد.
آغاز برداشت گل محمدی از مزرعه دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از کرمان، حمدالله منظری‌توکلی ظهر امروز در بازدید مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان و کارشناسان جهاد کشاورزی شهرستان کرمان از مزرعه گل محمدی دانشکده کشاورزی واقع در کوهپایه گفت: امسال آغاز برداشت گل محمدی در استان کرمان با برداشت مزرعه دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان آغاز شده است و نسبت به سال گذشته محصول بیشتری داشتیم.

وی دلیل ترویج و توسعه سطح زیر کشت این محصول را مصرف کم آب در مقایسه با سایر محصولات باغی عنوان کرد و افزود: با توجه به شرایط اقلیمی کشور و اهمیت ایجاد یک اقتصاد مولد، التفات مداوم مردم و مسئولان به کشاورزی یکی از بهترین راهکارهای تحقق اقتصاد مقاومتی است و باید بیش از پیش به آن توجه شود.

دبیر هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان با تأکید بر اهمیت توجه به فراوری محصولات کشاورزی ادامه داد: گل محمدی از محصولاتی محسوب می‌شود که فراوری آن با کمترین امکانات مقدور است. در این مزرعه برای دستیابی به ارزش افزوده بیشتر محصول تولیدشده، سعی می‌شود که گل‌ها به‌صورت غنچه جمع‌آوری شوند و پس از خشک‌شدن به بازار عرضه شوند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان از برداشت چند نوبت ماهی قزل‌آلا از استخرهای پرورش ماهی مزرعه آموزشی تحقیقاتی واحد کرمان واقع در روستای کوهپایه خبر داد و گفت: پرورش ماهی قزل‌آلا یکی دیگر از فعالیت‌های این مجموعه است که از ابتدای امسال تمام ماهی‌های پرورش‌یافته پیش از ورود به بازار توسط دانشگاهیان واحد کرمان پیش‌خرید شده‌اند و مورد اقبال خوبی قرار گرفته است.

انتهای پیام/۴۱۰۳/


نظر شما :