معاونت بین‌الملل دانشگاه آزاد:

دانشگاه آزاد حمایت خود را از دانشجویان افغانستانی ادامه خواهد داد

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۰۹:۰۰ کد : ۱۳۳۷۰ اخبار واحد
تعداد بازدید:۳۲۷
معاونت بین‌الملل و امور دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد اسلامی در بیانیه‌ای تأکید کرد که حمایت خود را بیش از پیش از دانشجویان تبعه افغانستان ادامه خواهد داد.
دانشگاه آزاد حمایت خود را از دانشجویان افغانستانی ادامه خواهد داد

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، معاونت بین‌الملل و امور دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد اسلامی نسبت به اظهارات اخیر معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشور، بیانیه‌ای خطاب به دانشجویان افغانستانی دانشگاه آزاد اسلامی صادر کرد.

در این بیانیه آمده است: با توجه به اظهارات یکی از مسئولان بلندپایه وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و بروز برخی نگرانی‌ها از سوی دانشجویان تبعه افغانستان و خانواده‌های آنان، بدین‌وسیله به اطلاع می‌رساند دانشگاه آزاد اسلامی در راستای اهداف کلان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و با توجه به اشتراکات تاریخی و فرهنگی با ملت بزرگ افغانستان حمایت خود را بیش از پیش از دانشجویان تبعه افغانستان ادامه خواهد داد. پیرو فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی (مد ظله العالی) درخصوص تکریم مهاجران کشور افغانستان و ضرورت تقویت همکاری و همدلی میان ایران و افغانستان، دانشگاه آزاد اسلامی نیز با توجه به اشتراکات دیرین و ماندگار دو کشور، درصدد ایجاد وحدت و همبستگی بیشتر است و برای تحکیم و ابرام این مهم که خود تقویت‌کننده وحدت جهان اسلام است، از هیچ کوششی فروگذار نخواهد کرد.

در ادامه این بیانیه آمده است: تلاش برای حفظ و تداوم این وحدت در حوزه‌های علمی، آموزشی، پژوهشی و فرهنگی نشانه بلوغ دو کشور است و امیدواریم این وحدت پایدار به رشد و توسعه بیش از پیش ایران و افغانستان بینجامد. پیروزی‌های مشترک ایران و افغانستان در جنگ علیه داعش و تروریسم منطقه‌ای طی سالیان گذشته، پیوندهای وثیق گذشته را استوارتر نموده است. نوجوانان و جوانان افغانستان در ایران بدون محدودیت مشغول تحصیل در رشته‌های مورد نیازشان هستند و ایران اسلامی طی دهه‌های گذشته میزبان ده‌ها هزار نفر از دانشجویان تبعه افغانستان بوده است و این یقیناً اتفاق مبارکی برای هر دو کشور است. ایران همواره در مقاطع حساس در کنار کشور افغانستان بوده و تلاش وافر نموده تا میزبان خوبی برای آنها باشد.

در قسمت پایانی این بیانیه آمده است: اراده ایران بر توسعه روابط و همکاری‌ها با همسایگان از جمله کشور دوست و برادر جمهوری اسلامی افغانستان، در تمام عرصه‌هاست و در این راه دانشگاه آزاد اسلامی تلاش خواهد کرد تا بسترهای علمی و آموزشی را بیش از پیش برای تحصیل دانشجویان افغانستان و کمک به رشد جامعه نخبگی این کشور تاریخی همانند گذشته مهیا سازد.

انتهای پیام/۴۱۰۷/۴۱۱۶/پ


نظر شما :