منادی تشریح کرد:

چگونگی پرداخت شهریه دانشجویان دانشگاه آزاد بعد از فراغت از تحصیل

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۰۹:۰۰ کد : ۱۳۳۷۱ اخبار واحد
تعداد بازدید:۴۲۲
معاون حقوقی و پارلمانی دانشگاه آزاداسلامی توضیحاتی درباره چگونگی پرداخت شهریه دانشجویان بعد از فراغت از تحصیل که به صورت ناقص از صداوسیما پخش شده بود ارائه کرد.
چگونگی پرداخت شهریه دانشجویان دانشگاه آزاد بعد از فراغت از تحصیل

علیرضا منادی سفیدان در گفتگو با خبرنگار حوزه آموزشی و پژوهشی گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، درباره مصاحبه خود با یکی از خبرنگاران صداوسیما مبنی بر اینکه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی دیگر نیازی به پرداخت شهریه ندارند، اظهار کرد: این مصاحبه حدود ۲۰ روز پیش در گرمسار انجام شد. موضوع مصاحبه هم درباره رونمایی از یادمان شهدای واحد گرمسار بود. سؤالی در پایان پرسیده شد که چه کمکی برای شهریه‌ها خواهید داشت که پاسخ داده شده ولی مصاحبه به صورت کامل پخش نشد.

وی افزود: در بودجه‌ریزی امسال که بودجه‌ریزی عملیاتی است و با ابداع دکتر طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی برای اولین بار در دانشگاه و کشور صورت گرفته، همه واحدها مکلف بر این شیوه از بودجه‌ریزی شده‌اند در ذیل این سیاست‌ها دکتر طهرانچی قصد دارند کاری کنند که از دانشجویان در زمان تحصیل شهریه گرفته نشود. یعنی در این شیوه، با توجه به سرمایه‌ای که دانشگاه دارد، با بانک‌ها توافق می‌شود که براساس اعتبار دانشگاه، همه شهریه دانشجویان از سوی بانک‌ها در اول ترم به دانشگاه پرداخت و بعد مبالغ شهریه به صورت وام قرض‌الحسنه برای دانشجویان در نظر گرفته شود و آن‌ها بعد از فراغت از تحصیل این وام را که توسط بانک تقسیط می‌شود، پرداخت کنند.

معاون حقوقی و پارلمانی دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: در این روش از سفته‌بازی و چک‌بازی توسط دانشگاه‌ها برطرف می‌شود. متن مصاحبه به این شرح بود که متأسفانه پخش نشد. با این روش مطالبات دانشگاه وصول شده و به دانشجویان و خانواده‌ها هم برای تأمین شهریه، فشاری تحمیل نمی‌شود.

وی ادامه داد: دکتر طهرانچی همواره از ابتدای مسئولیتش به این فکر است که به خانواده‌ها برای تحصیل فرزندانشان در دانشگاه آزاد اسلامی فشاری وارد نشود. البته از این طریق دانشگاه می‌تواند شهریه‌ها را در اول ترم از سیستم بانکی به‌طور کامل دریافت کند تا حقوق کارکنان و هزینه‌ها پرداخت شود. دانشگاه برای کیفیت‌افزایی، توسعه و تحقیق به بودجه و اعتبار نیازمند است. دانشجویان مطمئن باشند که این ابتکار دکتر طهرانچی شدنی است و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به همه رؤسا توصیه کردند که این روش را جلو ببرید.

منادی سفیدان بیان کرد: رایزنی با بانک‌ها در حال انجام است و به‌زودی خبر اجرایی شدن این برنامه را به دانشجویان نوید خواهیم داد. دکتر طهرانچی ابتکارات دیگری هم دارند که به‌زودی درباره آن‌ها اطلاع‌رسانی خواهد کرد.

انتهای پیام/۴۱۰۷/۴۰۴۰/ پ


( ۱ )

نظر شما :