امام جمعه کرمان عنوان کرد:

اهمیت نقش استادان دانشگاه‌ها در ترویج علم اخلاق در جامعه

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۸:۰۵ کد : ۱۳۳۸۳ اخبار واحد
تعداد بازدید:۴۴۳
نماینده ولی فقیه در استان کرمان با تأکید بر اهمیت نقش استادان در ترویج علم اخلاق در جامعه گفت: استادان به دلیل ارتباط مستقیم با جوانان می‌توانند الگو باشند.
اهمیت نقش استادان دانشگاه‌ها در ترویج علم اخلاق در جامعه

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از کرمان، حجت‌الاسلام حسن علیدادی سلیمانی در جلسه هم‌اندیشی استادان با موضوع الگوهای اخلاق و معنویت اظهار کرد: نظرات استادان در حوزه‌های مختلف به‌خصوص موضوعات فرهنگی باید به گوش سایرین برسد و در این زمینه باید بسترسازی مناسب صورت بگیرد.

وی اضافه کرد: کرسی‌های نظریه‌پردازی باید به‌صورت جدی توسط استادان پیگیری شود تا هم استادان بتوانند نظرات خود را بیان کنند و هم مدعوین به نتایج مطلوبی برسند.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان با تأکید بر اینکه اخلاق علمی مستقل است، عنوان کرد: جامعه علمی سال‌ها بر روی علم اخلاق کار کرده است و معیارهای جداسازی علوم را مشخص کرده‌اند.

علیدادی سلیمانی تصریح کرد: موضوع یکی از معیارهایی است که سبب تمایز بین علوم مختلف می‌شود و اگر به این معیار توجه نشود، عملاً نمی‌توان علم خاصی را مطرح کرد.

وی تأکید کرد: روش هر علمی با علم دیگر کاملاً متفاوت است و برای اثبات پیش‌فرض‌ها در علوم مختلف از روش‌های گوناگون بهره‌گیری می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان با تأکید بر اینکه هر موضوع و فعالیتی در دنیا دارای هدف است، تشریح کرد: در علوم نیز باید به اهداف آن‌ها دقت کرد؛ چراکه هدف‌گذاری در علوم مختلف با یکدیگر تفاوت‌های جدی دارد.

علیدادی سلیمانی یادآور شد: براساس بررسی این سه محور می‌توان به این نتیجه رسید که اخلاق نیز مانند سایر علوم دارای جایگاه خاص خود است و نیاز به مطالعات کاربردی و عالمانه در زمینه اخلاق برای کسب این علم است.

وی توضیح داد: نگاه به اخلاق در صحنه جهانی دچار تفاوت‌هایی شده است؛ به‌همین دلیل نظریه‌های مختلفی پیرامون علم اخلاق مطرح شده است.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان با تأکید بر اهمیت نقش استادان در ترویج علم اخلاق در جامعه تبیین کرد: استادان به دلیل ارتباط مستقیم و مؤثر با جوانان و دانشجویان می‌توانند الگوهای اخلاقی مناسبی باشند.

امام جمعه کرمان گفت: بهتر است افرادی که در زمینه‌های اخلاق مطالعه و پژوهش می‌کنند در سایر علوم ورود پیدا نکنند؛ چراکه موضوع اخلاق از حساسیت و تأثیرگذاری بالایی برخوردار است و باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

تصاویر بیشتر در آدرس http://ana.ir/fa/news/96/382689

انتهای پیام/۴۰۷۸/


نظر شما :