رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کرمان:

قیام ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ برای نسل جوان تبیین و جریان‌شناسی شود

۱۶ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۳:۴۱ کد : ۱۳۴۰۴ اخبار واحد
تعداد بازدید:۲۲۱
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان از دانشگاهیان خواست تا با جریان‌شناسی بخش‌های گوناگون قیام ۱۵ خرداد ۱۳۴۲، جوانان را در شناخت اهداف شوم استکبار یاری کنند.
قیام ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ برای نسل جوان تبیین و جریان‌شناسی شود

حمدالله منظری توکلی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا با تأکید بر اینکه قیام ۱۵ خرداد یکی از نقاط عطف و حساس تاریخ معاصر ایران است، اظهار کرد: به اعتقاد کارشناسان و تحلیل‌گران مسائل سیاسی، انقلاب اسلامی ایران به‌عنوان بزرگترین انقلاب معاصر برآیند تحولاتی است که عمده آنها از این مسئله نشئت گرفته است.

وی با بیان نقش این قیام توضیح داد: این قیام با وجود نقش و اهمیت کم‌نظیری که در پیروزی انقلاب اسلامی داشته؛ اما در زمینه‌های پژوهشی مورد بازشناسی و تحقیق قرار نگرفته است و تحقیق و تبیین آن برای نسل جوان بسیار ضروری است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان با اشاره به نظر استاد مطهری مبنی بر اینکه قیام ۱۵ خرداد ناشی از نیازها و خواسته‌های فرهنگی و معنوی مردم ایران بود، یادآور شد: همراهی سایر مراجع تقلید با امام خمینی (ره) به‌عنوان یک رهبر سیاسی و مذهبی از نتایج مهم این قیام است.

منظری توکلی، عیان‌شدن هم‌نشینی استعمار با استبداد داخلی را نیز بسیار تأثیرگذار توصیف کرد و افزود: از این پس بود که مردم متوجه شدند هر دو جریان داخلی و خارجی به‌صورت همزمان باید مورد مبارزه قرار بگیرند تا نتیجه دلخواه حاصل شود.

وی از استادان و دانشگاهیان خواست تا با تبیین و جریان‌شناسی بخش‌های گوناگون این قیام، جوانان را در شناخت بهتر اهداف شوم استکبار یاری کنند.

انتهای پیام/۴۰۷۸/


نظر شما :