دکتر حمدالله منظری‌توکلی:

باید نسلی کارآفرین به جامعه تحویل دهیم

۲۸ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۲:۱۳ کد : ۱۳۴۱۶ اخبار واحد
تعداد بازدید:۱۴۶
رئیس سابق دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان تأکید کرد: باید ایده‌های ناب را به تولید ثروت برسانیم و نسلی کارآفرین را با تشکیل استارت‌آپ‌ها به جامعه تحویل دهیم.
باید نسلی کارآفرین به جامعه تحویل دهیم

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از کرمان، حمدالله منظری‌توکلی ظهر امروز در مراسم تکریم خود که در جمع استادان، کارمندان و مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان برگزار شد، اظهار کرد: دانشگاه‌ها به فرموده امام راحل کارخانه انسان‌سازی هستند و به تخصص‌پروری و تعهدپروری جامه عمل می‌پوشانند.

وی افزود: در حوزه‌های تخصص‌محوری و تعهدمحوری قدم‌های خوبی را در دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان برداشته‌ و به نتایج خوبی در دوران تصدی مسئولیت رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان نائل شدیم.

رئیس سابق دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان با اشاره به نگرش‌های مختلف دانشگاه‌های دنیا گفت: اعتقاد ما بر این است که باید ایده‌های ناب را به تولید ثروت برسانیم و نسلی کارآفرین را با تشکیل استارت‌آپ‌ها به جامعه تحویل دهیم.

منظری‌توکلی تصریح کرد: یدک کشیدن صفت اسلامی توسط دانشگاه آزاد اسلامی بار مسئولیت سنگین بر دوش مسئولان دانشگاه گذاشته تا در ابعاد فرهنگی و اسلامی نیز بتوانیم گام‌های مؤثری را برداریم.

وی اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی شجره‌ای طیبه است که زاییده انقلاب اسلامی بوده و از برکات انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی محسوب می‌شود.

دبیر سابق هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان با تأکید بر نقش توسعه علمی کشور بر اعتبار و جایگاه جهانی جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: ایران اسلامی در تمام حوزه‌های علمی و نظامی حرف برای گفتن دارد و همان طور که قدرت اول در منطقه هستیم  به خواست خدا قدرت اول در جهان می‌شویم.

منظری‌‌توکلی افزود: در حوزه توسعه و رونق علمی کشور باید بیش از پیش تلاش کنیم و این موضوع مهم یکی از وظایف اصلی خادمان مردم در دانشگاه آزاد اسلامی محسوب می‌شود.

وی عنوان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی خود را متعهد به ارزش‌های اسلامی می‌داند و در این راستا قدم‌های بلندی از جمله پیگیری آیین‌نامه دستورالعمل آراستگی و شئون رفتاری که از اولویت‌های فرهنگی دانشگاه محسوب می‌شود.

رئیس سابق دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان اظهار کرد: رشد چشمگیر هسته‌های فناور، مراکز رشد و شرکت‌های دانش‌بنیان از برنامه‌های کلان دانشگاه آزاد اسلامی محسوب می‌شود که خوشبختانه نتایج خوبی را به‌دنبال داشته است.

مراسم تکریم و تجلیل از خدمات رئیس سابق دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان با حضور مقامات دانشگاهی و استانی در تالار حافظ واحد کرمان برگزار شد.

به گزارش آنا، دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی هفته گذشته علاوه بر پذیرش استعفای حمدالله منظری توکلی، علیرضا منظری‌توکلی را با حفظ سمت به سرپرستی دانشگاه آزاد اسلامی استان و واحد کرمان منصوب کرد.

انتهای پیام/۴۰۶۲/


نظر شما :