مسئول بسیج سازندگی سپاه ثارالله کرمان:

گروه‌های جهادی در حوزه‌های کارآفرینی به یاری مردم بشتابند

۱۲ تیر ۱۳۹۸ | ۱۶:۵۸ کد : ۱۳۴۴۲ اخبار واحد
تعداد بازدید:۳۰۶
مسئول بسیج سازندگی سپاه ثارالله کرمان گفت: گروه‌های جهادی با هماهنگی افراد متخصص باید در حوزه‌های کارآفرینی به یاری مردم بشتابند.
گروه‌های جهادی در حوزه‌های کارآفرینی به یاری مردم بشتابند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از کرمان، حجت‌الله پاداش صبح امروز در جلسه افتتاح طرح جهادگر که ویژه دانشجویان بسیجی و جهادگر دانشگاه‌های استان کرمان و شهر یزد در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان در حال برگزاری است، اظهار کرد: در گذشته آسیب‌های متعددی گریبان‌گیر گروه‌های جهادی  می‌شد که می‌توان برای نمونه ناآشنایی این گروه‌ها با فرهنگ مناطق محروم را نام برد.

وی با اشاره به حضور کوتاه‌مدت گروه‌های جهادی در مناطق محروم در سال‌های گذشته، افزود: همین موضوع  باعث می‌شد که فعالیت‌ها و ارتباط بین گروه‌ها و مردم مناطق به‌صورت محسوس انجام نمی‌شد.

مسئول بسیج سازندگی سپاه ثارالله استان کرمان گفت: همین مشکلات باعث شد تا از ظرفیت جوانان بسیجی و جهادگران استان کرمان در زمینه خدمت رسانی به مناطق محروم استفاده کنیم و نتایج مطلوب‌تری داشته باشیم.

پاداش تصریح کرد: بخش عمده‌ای از گروه‌های جهادی استان کرمان را به قدری توانمند کرده‌ایم که در شرایط کنونی و در حوزه‌های مختلف به‌خصوص فعالیت‌های عمرانی به فعالیت گروه‌هایی خارج از استان نیاز نداریم.

وی با اشاره به همکاری‌های گسترده بسیج سازندگی استان کرمان و گروه‌های جهادی بسیج دانشجویی در مناطق محروم عنوان کرد: نخستین استانی در کشور هستیم که در حوزه فعالیت‌های جهادی هیچ‌گونه اختلافی میان مسئولان بسیج سازندگی، بسیج دانشجویی و گروه‌های جهادی وجود ندارد.

مسئول بسیج سازندگی سپاه ثارالله افزود:  سال گذشته شوراهای جهادی را در شهرستان‌ها  راه‌اندازی کرده و با تشکیل مجمع‌های جهادی در راستای ساماندهی و سازماندهی گروه‌های جهادی در حال برنامه‌ریزی هستیم.

پاداش گفت: گروه‌های جهادی باید براساس منویات مقام معظم رهبری به برنامه‌ریزی و انتخاب نقاط هدف اقدام کنند تا شاهد کاهش بیش از پیش محرومیت‌ها در مناطق مختلف کشور و افزایش اثربخشی این گروه‌ها باشیم.

وی اظهار کرد: گروه‌های جهادی برای اثربخشی بیشتر و بهتر باید اهداف بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت داشته باشند و  بین سه تا پنج سال در نقاط هدف به فعالیت بپردازند تا نتایج فعالیت‌ها را به‌خوبی مشاهده کنیم.

مسئول بسیج سازندگی سپاه ثارالله استان کرمان تصریح کرد: صندوق های قرض الحسنه اشتغال زا را در مناطق روستایی و محروم استان کرمان راه اندازی شده‌اند و با آموزش افراد متخصص توانسته ایم بیش از پانصد منطقه را تحت پوشش قرار بدهیم و توانسته‌ایم بیش از دو هزار شغل برای مردم مناطق محروم ایجاد کنیم.

پاداش بیان کرد: گروه‌های جهادی با هماهنگی افراد متخصص  باید در حوزه‌های کارآفرینی به یاری مردم بشتابند.

انتهای پیام/۴۰۶۲/


نظر شما :