با حضور گروه ارزیابی دوره پزشکی عمومی؛

فرآیند اعتباربخشی دوره آموزش پزشکی در دانشگاه آزاد اسلامی کرمان آغاز شد

۲۳ مهر ۱۳۹۸ | ۱۹:۱۴ کد : ۱۳۵۹۶ اخبار واحد
تعداد بازدید:۱۸۸
فرایند اعتباربخشی آموزشی دانشکده پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان با حضور گروه ارزیابی دوره پزشکی عمومی در کرمان آغاز شد.
فرآیند اعتباربخشی دوره آموزش پزشکی در دانشگاه آزاد اسلامی کرمان آغاز شد

کیانوش قاسمی رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا با اعلام این  خبر اظهار کرد: در این فرایند کارگروه تخصصی متشکل از اعضای هیئت علمی منتخب دانشکده‌های پزشکی سراسر کشور با حضور در کرمان، وضعیت دوره آموزش پزشکی را با شاخص‌های مورد نظر تطبیق می‌دهند.

به گفته رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی کرمان این کارگروه تخصصی فعالیت خود را از امروز در کرمان آغاز کرده‌اند و قرار است فردا ۲۴ مهر جلسه گزارش دهی این کارگروه تشکیل شود.

وی افزود: اعضای این کارگروه در مدت حضور در کرمان علاوه بر برگزاری نشست‌های تخصصی با مدیران گروه‌های آموزشی دانشکده پزشکی و مدیران واحدهای تابعه از واحدهای آموزشی، تحقیقاتی و رفاهی این دانشکده بازدید می‌کنند.

قاسمی حضور در کلاس‌های درس، آزمایشگاه‌های آموزشی و تحقیقاتی، کتابخانه، سالن تشریح، موزه آناتومی، سلف سرویس، خوابگاه، امکانات ورزشی، امکانات رفاهی و سایر واحدهای تابعه دانشکده پزشکی را از جمله برنامه‌های این بازدید دوروزه برشمرد و گفت: علاوه بر این مراکز، اعضای کارگروه اعتباربخشی در بیمارستان پیامبر اعظم(ص)، مراکز جامع خدمات سلامت شهری و حتی یکی از خانه‌های بهداشت سطح شهر که برای کارآموزی دانشجویان دوره پزشکی عمومی در نظر گرفته شده است نیز حضور خواهند یافت و وضعیت موجود را با شاخص‌های مورد نظر وزارت متبوع مطابقت خواهند داد.

عضو هیئت علمی دانشکده پزشکی واحد کرمان اجرای این برنامه اعتباربخشی را یکی از فرصت‌های توسعه کیفیّت آموزش پزشکی عمومی در کرمان عنوان کرد و گفت: امید داریم تا ارزیابی‌های داخلی و خارج دانشگاهی بر تسریع در ارتقای کمّی و کیفی آموزشی پزشکی منجر شود.

نجمه امینی‌زاده نیز با اشاره به حضور این کارگروه در واحد کرمان گفت: فرایند اعتباربخشی با استفاده از شاخص‌های مورد نظر فدراسیون جهانی آموزش پزشکی (WFMB) که به تایید وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران رسیده است، انجام خواهد شد.

معاون علوم پایه دانشکده پزشکی واحد کرمان افزود: این ارزیابی در حیطه آموزش پزشکی عمومی، آموزش بعد از دانش آموختگی و ارتقای حرفه‌ای مداوم پزشکان عمومی انجام می‌شود.

انتهای پیام/۴۰۶۲/


( ۱ )

نظر شما :