رئیس دیوان عالی کشور:

امنیت و سلامت دستگاه اداری دو رکن اساسی اجرای عدالت است

۱۰ آذر ۱۳۹۸ | ۱۵:۰۷ کد : ۱۳۶۶۵ اخبار واحد
تعداد بازدید:۱۴۷
رئیس دیوان عالی کشور امنیت و سلامت دستگاه اداری را دو رکن اساسی اجرای عدالت در کشور عنوان کرد.
امنیت و سلامت دستگاه اداری دو رکن اساسی اجرای عدالت است

حجت‌الاسلام والمسلمین مرتضوی‌مقدم در گردهمایی حقوقدانان بسیجی استان کرمان که در تالار دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان صورت گرفت، با اشاره به تقارن تشکیل بسیج و تصویب قانون اساسی در آذرماه اظهار کرد: هر کدام از این اقدامات مبنای یک حرکت شد و قدم مبارکی برای احقاق حق و اجرای عدالت است و امروز دستگاه قضایی جلودار مقابله با فساد اداری در بدنه این دستگاه شده است.

رئیس دیوان عالی کشور در ادامه با بیان اینکه به دو امر مهم در کشور نیاز داریم تا بتوانیم عدالت را اجرا و به وظیفه خودمان عمل کنیم، اذعان کرد: این دو امر، امنیت در کشور و سلامت تشکیلات اداری است و باید محیط سالم باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین مرتضوی‌مقدم تصریح کرد: هر کدام از این دو امر متولیانی دارد که نیرو‌های مسلح و نیرو‌های امنیتی متولی امنیت هستند و انصافا نیرو‌های مسلح اعم از سپاه، ناجا، ارتش و وزارت اطلاعات به نحو احسن به وظیفه خود عمل کرده اند و امنیت کشور به آسانی به دست نیامده و زحماتی کشیده شده است.   

رئیس دیوان عالی کشور با اشاره به اینکه امنیت کشور دو نوع درونی و برونی است، گفت: امنیت درونی وجود دارد و نباید این مسئله را فراموش کرد که حضور مردم نقش اساسی در وجود امنیت داشته و اگر مردم نباشند، امنیت ایجاد نمی‌شود.

وی افزود: امنیت برونی نیز ناشی از قدرت امروز نیرو‌های مسلح است که توانسته اند با ایجاد رعب و ترس در دشمن، جلوی تجاوزات دنیای استکبار را گرفته و باعث شوند دشمن هوس نکند به جمهوری اسلامی تعرض کند.

در پایان این مراسم از قضات، وکلا و حقوقدانان برتر استان تقدیر بعمل آمد.

 


( ۱ )

نظر شما :