پیام ریاست استان کرمان به مناسبت سالروز ارتحال معمار و بنیانگذارکبیر انقلاب اسلامی ایران

۱۳ خرداد ۱۳۹۹ | ۱۴:۱۳ کد : ۱۳۸۶۳ اخبار واحد
تعداد بازدید:۴۷۸
دکتر علیرضا منظری توکلی دبیر هیات امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان به مناسبت فرارسیدن سالروز ارتحال جانگداز معمار و بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره) پیام تسلیتی صادر کرد. متن پیام بدین شرح است:
پیام ریاست استان کرمان به مناسبت سالروز ارتحال معمار و بنیانگذارکبیر انقلاب اسلامی ایران

چهاردهم خردادماه، یادآور عروج ملکوتی معمار کبیر انقلاب اسلامی مستضعفان و  پرچمدار اسلام ناب محمدی است. او که با سلوک و سیره عملی و اهتزاز پرچم حسینی نغمه آزادی و سرود فتح و ظفر را به دل ستم دیدگان خسته از ظلم و استعمار  دمید و شعله آزادی  را در وجودشان روشن نمود و آزادی و آزادگی را معنایی تازه بخشید؛ روزی که ملت بزرگ ایران و  مستضعفان عالم در  فراق محبوب خود صاحب عزا شدند.

امام خمینی(ره) مظهر تفکر علمی اسلامی آزادمردی بی بدیل  که با اندیشه متعالی و روش و منش الهی و سیره پیامبر گونه چنان دنیای تشنه عدالت و حق خواهی را درهم نوردید که هنوز پس از گذشت چند دهه کسی قادر به  شناخت زوایای شخصیت والای ایشان نبوده و با گسترش هر چه بیشتر ارزش های اسلامی صاحب نظران  و محققین و پژوهشگران معرفت و کمال،  به گوشه هایی از زوایای آن کانون سجایای اخلاقی و دینی و سیاسی اسلامی پی می برند .

امروز به برکت حرکت عظیم و انقلابی مردم در سال های حماسه و خروش که قیام خونین پانزدهم خرداد نقطه آغازین و بذر آن بود، ملت بزرگ ایران اسلامی  وارث خون شهدای بزرگواری چون حاج قاسم سلیمانی، محسن حججی و هزاران شهید دوران پرافتخار دفاع مقدس و دفاع از حریم ولایت است که با اعتقاد خود و اقتدا به ولایت فقیه،  گام در راه مبارزه و جهاد نهادند و بر همگان است که به عنوان رهروان طریق متعالی حضرت امام(ره) در جهت ترویج فرهنگ انقلاب و امام تلاش کنیم.

اینجانب سالگرد ارتحال جانگداز حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و شهادت یاران ایشان در فاجعه قیام خونین 15 خرداد 1342 را به عموم ملت ایران، مردم شریف استان کرمان و به ویژه جامعه فرهیخته دانشگاه آزاد اسلامی تسلیت و تعزیت عرض نموده و امیدوارم با پاسداری از آرمانهای والای بنیانگذار جمهوری اسلامی و ادامه دادن راه شهدای انقلاب، تحت لوای فرامین مقام معظم رهبری (حفظه الله)،  جهت اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی و سرافرازی و سربلندی ایران عزیز اسلامی، بیش از پیش تلاش نمائیم.


( ۱ )

نظر شما :