رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان:

برخی منتقدان بی‌انصاف تلاش مسئولان را زیر سؤال می‌برند/ استقبال داوطلبان از تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی

۲۷ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۲:۲۵ کد : ۱۴۰۹۶ اخبار واحد
تعداد بازدید:۳۶۰
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان گفت: برخی منتقدان بی‌انصاف عملکرد افراد پرکار، تلاشگر و کوشا را زیر سؤال می‌برند و با ایرادهای واهی درصدد ایجاد دست‌انداز و مشکل برای او هستند.
برخی منتقدان بی‌انصاف تلاش مسئولان را زیر سؤال می‌برند/ استقبال داوطلبان از تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی

علی‌رضا منظری توکلی در گفتگو با خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا درباره وضعیت فعلی پرداخت حقوق و مزایای واحدهای دانشگاهی (کارکنان، استادان و ....) استان کرمان در مقایسه با دو سال قبل اظهار کرد: با توجه به سابقه‌ای که در دانشگاه آزاد اسلامی دارم و از نزدیک در جریان مشکلات پرداخت حقوق و مزایا در گذشته تاکنون هستم، متأسفانه با توجه به اینکه بسیاری از واحدهای دانشگاهی به‌ویژه واحدهای شهرستان‌ها و مناطق محروم با کاهش شدید دانشجو مواجه بوده‌اند، پرداخت حقوق برای آنها دشوار بود، به‌طوری‌که اعتراض شدید اعضای هیئت ‌علمی و کارکنان این واحدهای دانشگاهی را به همراه داشت.

وی افزود: وقتی یکی از واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی با مشکل یا معضلی مواجه می‌شود و کارکنان اعتراض می‌کنند به نام آن واحد ثبت نمی‌شود و درباره آن واحد قضاوت نمی‌کنند؛ بلکه خبر به نام دانشگاه آزاد اسلامی منتشر می‌شود. با این اتفاقات تصمیم گرفته شد که جمع‌آوری شهریه به‌صورت متمرکز و توزیع آن بنا بر شرایط استان‌ها و واحدهای مختلف انجام شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کرمان ادامه داد: با تمهیداتی که در دوره مدیریت جدید دانشگاه اندیشیده شد، دو سال گذشته در پرداخت حقوق و مزایا با هیچ مشکلی مواجه نبودیم و اگر اعتراضاتی صورت گرفته، مربوط به معوقات باقیمانده از قبل بود؛ البته ناگفته نماند که در این مدت تلاش کردیم بدهی‌های معوق را هم پرداخت کنیم.

این استاد دانشگاه بیان کرد: از زمان گرفتن مسئولیت سعی کرده‌ایم حقوق و مزایای کارکنان و اعضای هیئت علمی، حق‌التدریس‌ها و دریافتی از طریق پایان‌نامه‌ها را به‌موقع پرداخت کنیم.

داوطلبان  از تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی استقبال کرده‌اند

منظری‌توکلی درباره فعالیت‌هایی که در دوره مدیریت جدید دانشگاه و در دو سال اخیر برای سامان‌دادن اوضاع نامناسب برخی واحدهای دانشگاهی انجام‌شده اظهار کرد: از سال ۹۵ به بعد با افت تعداد دانشجو در واحدهای مختلف دانشگاه مواجه بودیم؛ اما در دو سال اخیر با همت و تلاشی که انجام شد، دانشجویان و داوطلبان  از تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی استقبال کردند.

وی مطرح کرد: فقط در استان کرمان، مهر ۱۳۹۸ در مقایسه با سال گذشته با افزایش ۱۱و نیم درصدی و مهر ۱۳۹۹ در مقایسه با سال قبل با رشد ۸ درصدی دانشجو روبه‌رو بودیم، در شرایطی که دانشگاه‌های ملی و غیرانتفاعی صندلی خالی دارند، اقبالی که به دانشگاه آزاد اسلامی‌ شده در سایه مدیریت جهادی دوره جدید دانشگاه در دو سال اخیر بوده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهید قاسم سلیمانی کرمان اظهار کرد: اگر مدیریت جهادی دکتر طهرانچی و دیگر مسئولان دانشگاه نبود، هرگز این اتفاقات صورت نمی‌گرفت، فقط در استان کرمان در سال گذشته با رشد ۱۱ درصدی و در سال جاری با رشد ۸ درصدی دانشجو مواجه بوده‌ایم.

فعالیت‌ها و نوآوری‌ها باعث مخالفت‌ها با مدیریت جدید دانشگاه شده است

منظری توکلی به آنا گفت: کارهای متعدد دیگری نیز در این سال‌ها انجام‌شده از قبیل اینکه دانشگاه به پایگاهی برای حل‌مسئله تبدیل شده تا بتواند به نیازهای جامعه پاسخ دهد و این تحول در سایه همین برنامه‌ریزی‌ها و حضور مؤثر رئیس دانشگاه بوده و فعالیت‌ها و نوآوری‌ها باعث مخالفت‌هایی با مدیریت جدید در دانشگاه آزاد اسلامی‌ شده است.

وی مطرح کرد: به عبارتی در این کشور هر فردی عزم کار و تلاش داشته باشد، برخی منتقدان بی‌انصاف به‌دنبال ایجاد مانع و دست‌انداز برای او هستند و از آنجایی که  دکتر طهرانچی در دانشگاه آزاد اسلامی باعث تغییر و دگرگونی شده منتقدان بی‌انصاف به‌دنبال گرفتن ایرادهای واهی هستند.

منظری توکلی درباره واحدهای زیانده اظهار کرد: درواقع از زمانی که پرداخت‌ها از کشوری به استانی برگشته باعث ایجاد انگیزه در استان‌ها شده است و فرصت بیشتری برای کاهش هزینه و افزایش درآمد دارند و با صرفه‌جویی که در هزینه‌ها می‌شود، عامل مهمی برای رشد واحدهای زیانده و جلوگیری از زیان بیشتر است و اگر وضع به همین منوال پیش رود از اواخر سال ۱۴۰۰ و در سال تحصیلی ۱۴۰۱ مشکلات به حداقل  خواهد رسید.


( ۸ )

نظر شما :