میرشفیعی:

نقش پیاده‌روی اربعین در قدرت نمایی شیعه بی‌بدیل است

۰۶ مهر ۱۴۰۰ | ۰۹:۲۲ کد : ۱۴۲۱۷ اخبار واحد
تعداد بازدید:۲۶۴
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ آزاد اسلامی استان کرمان، نقش پیاده‌روی اربعین در قدرت نمایی شیعه در عصر کنونی را بی‌بدیل دانست.
نقش پیاده‌روی اربعین در قدرت نمایی شیعه بی‌بدیل است

حجت‌الاسلام سید روح‌الله میرشفیعی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا در کرمان با اشاره به اهمیت راهپیمایی اربعین در ابعاد سیاسی و مذهبی اظهار کرد: مراسم با عظمت عزاداری حسینی از مهم‌ترین شعائر اسلامی است که از اهل بیت علیهم‌السلام به ما رسیده، اما متأسفانه هنوز عظمت قیام امام حسین علیه‌السلام را درک نکرده‌ایم.

وی با اشاره به حدیثی از امام حسن عسکری علیه‌السلام که زیارت اربعین امام حسین علیه‌السلام را به‌عنوان یکی از نشانه‌ها و علائم فرد مؤمن برشمرده است، اضافه کرد: پیاده‌روی اربعین به‌عنوان اظهار عظمت و تجلیل از مقام حضرت اباعبدالله‌الحسین علیه‌السلام است.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ آزاد اسلامی استان کرمان، نقش پیاده‌روی اربعین در قدرتنمایی شیعه در عصر کنونی را بی‌بدیل دانست و توضیح داد: در جهان امروز پرداختن به تحرکات و اجتماعات بزرگ و اثرگذار به‌عنوان یکی از جلوه‌های پرستیژ ژئوپلیتیکی، اهمیت مطالعاتی فزاینده‌ای یافته و در میان شیعیان، زیارت از مناسک و شعائر بسیار مهم دینی است و در متون روایی شیعه تأکید زیادی بر زیارت سیدالشهدا شده است، بنابراین نقش اربعین در ارتقای این پرستیژ کلیدی است.


( ۱ )

نظر شما :